Gorsel Programlama | Görsel Programlama | C#.Net | VB.Net | C# Console

ana sayfa > C# > Kütüphane Takip Programı 2.0 — C#

Kütüphane Takip Programı 2.0 — C#

Çarşamba, 23 May 2012 yorum ekle yorumlara git

Kütüphane Takip Programı 2.0 — C#

Kişi ve kitap seçilince aşağıdaki gerekli textboxlara değerler işlenir.

Kayıt İşlemi Buttonu’na tıkladığımız da karşımıza gelen form


Burada girilmesi zorunlu olan bilgiler var örneğin barkod numarası gibi programda kullandığımız bir yöntemle daha önceden girilmiş bir barkod numarası varsa eğer hata mesajı ile kullanıcıyı uyarmaktayız.
Anaform da bulunun Okuyucu Kayıt buttonuna tıkladığımız zaman karşımıza gelen form aşağıdaki gibidir.

Bu ve benzeri takip programlar veya bu programa artı özellikler ekletmek istiyorsanızgorselprogram@gmail.com adresine mail atın.


Bu formda da girilmesi zorunlu olan bilgiler var bu bilgiler *(yıldız)’la işaretlenmiştir,boş geçilmeye çalışıldığında hata vermektedir.
Anaform da bulunun Okuyucu Liste buttonuna tıkladığımız zaman karşımıza gelen form aşağıdaki gibidir.Burada kayıtlarımızı görmekteyiz yalan burada silme işlemi için uygulanan yöntem TextBox’ların Change özelliğine yazdığımız kodlar sayesinde oldu girilen Ad ve Soyadın bulunduğu bir bilgi var ise SİL buttonuna tıklağomız zaman direkmen silmekteyiz.

Anaform da bulunun Kitap Liste buttonuna tıkladığımız zaman karşımıza gelen form aşağıdaki gibidir.Okuyucu Liste’sinde olduğu gibi aynı işlem burada da uygulanmıştır,bulunan bir Barkod numarası girildiğinde SİL buttonuna bastığımızda bilgisi silmiş oluyoruz.
Anaform da bulunun Emanet Kitaplar buttonuna tıkladığımız karşımıza gelen formda Teslim Al buttonuna tıkladığımız zaman karşımıza gelen form aşağıdaki gibidir.Burada ise emanet alınan kitapların geri teslim durumları göz önünde bulunduruluyor okuyucu kitabı geri nasıl bırakmış onu görmekteyiz. Programımız böyle çalışmaktadır şimdi Kod satırlarına geçelim.

Geciken Kitaplar Butonu tıklandığında aşağıdaki form ekrana gelir.Zamanında teslim edilmemiş kitapları gösterir.


Raporlama menüsünden 4 farklı şekilde rapor alınabilir.Ve çıktı alınabilir.

Yedek Al ve Geri Yükle butonları ile yedekleme ve geri yükleme işlemleri yapılabilir.

Projeyi İNDİR
Rica: Sitemizin Google'da Ön Sıralarda Çıkması İçin Lütfen Alttaki Google+ Butonuna Tıklayınız , Sayfamızı Facebookta Beğeniniz veya yazıları Twitter,Facebookta paylaşınız.
Paylaş :Böyle bir web sayfam olsun diyorsanız iletişim bölümünden veya gorselprogram@gmail.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.


Tüm cep telefonu aksesuar fırsatları için tıklayın !

  1. şimdilik yorum yok.
  1. şimdilik geri bağlantı yok